Arcybractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa PDF Drukuj

Wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa istnieje w naszej parafii od 2000 roku. Był to rok Wielkiego Jubileuszu, rok łaski, dany nam od Boga. Wspólnota ta jest odpowiedzią wrażliwych serc na skargę Pana Jezusa: „ czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze mną?”. Zranione serce Jezusa jest dla członków Straży Honorowej przedmiotem czci, uwielbienia, miłości, wynagradzania i adoracji. W tym celu obierają sobie jedną godzinę w ciągu dnia, aby wśród zwykłych zajęć, myślą i sercem towarzyszyć, wynagradzać i ofiarować swoje życie, a nade wszystko miłość sercu Bożemu.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca gromadzimy się przed Najświętszym Sakramentem, aby odprawić Godzinę św. Natomiast w każdy pierwszy piątek miesiąca ofiarujemy Mszę św. wynagradzającą Sercu Bożemu za grzechy swoje i całego świata. Po Mszy św. spotykamy się w salce gdzie słuchamy nauk formacyjnych naszego ks. opiekuna.

W Wielkim Tygodniu gromadzimy się licznie w czwartek przy ciemnicy, adorując Najświętszy Sakrament, również w piątek o godzinie 15.00 nasza wspólnota adoruje Jezusa na krzyżu w godzinie Jego konania.

 

 

 

 

WEJDŹ I ZOBACZ

Najświętsze Serce Jezusa