Oaza Rodzin PDF Drukuj

W naszej parafii od 1994 r. istnieje "krąg Oazy Rodzin" czyli "krąg Domowego Kościoła". W ramach "kręgu" małżonkowie ( u nas 6 małżeństw) spotykają się raz w miesiącu i pod opieką księdza moderatora rozważają fragmenty Pisma Świętego, modlą się oraz rozwijają swoją formację religijną. Pomiędzy spotkaniami małżonkowie pogłębiają swoją duchowość i więź małżeńską poprzez realizację tzw.  "Drogowskazów Ruchu":  czytanie Pisma Świętego, modlitwa małżonków, modlitwa rodzinna i osobista, dialog małżeński, reguła życia. W okresie wakacji pary małżeńskie oraz rodziny z dziećmi uczestniczą i w rekolekcjach wyjazdowych, łącząc wypoczynek w atrakcyjnych miejscowościach z pracą formacyjną i wspólnotowym przeżywaniem Eucharystii.

Udział w ruchu jest wyjątkową szansą dla małżeństw i rodzin, daje także możliwość doświadczenia siły wspólnoty w ramach Kościoła, np. modlitwy wstawienniczej. Nasz św. Papież Jan Paweł II był wielkim fanem "oazy" i przyjacielem jej założyciela ojca Franciszka Blachnickiego i odwiedzał oazowiczów podczas wakacyjnych rekolekcji w Krościenku.

WEJDŹ I ZOBACZ

Domowy Kościół

Strona Ruchu Swiatlo-Zycie diecezji sandomierskiej

 

 

W naszej parafii od 1994 r. istnieje "krąg Oazy Rodzin" czyli "krąg Domowego Kościoła". W ramach "kręgu" małżonkowie ( u nas 6 małżeństw) spotykają się raz w miesiącu i pod opieką księdza moderatora rozważają fragmenty Pisma Świętego, modlą się oraz rozwijają swoją formację religijną. Pomiędzy spotkaniami małżonkowie pogłębiają swoją duchowość i więź małżeńską poprzez realizację tzw.  "Drogowskazów Ruchu":  czytanie Pisma Świętego, modlitwa małżonków, modlitwa rodzinna i osobista, dialog małżeński, reguła życia. W okresie wakacji pary małżeńskie oraz rodziny z dziećmi uczestniczą i w rekolekcjach wyjazdowych, łącząc wypoczynek w atrakcyjnych miejscowościach z pracą formacyjną i wspólnotowym przeżywaniem Eucharystii.

Udział w ruchu jest wyjątkową szansą dla małżeństw i rodzin, daje także możliwość doświadczenia siły wspólnoty w ramach Kościoła, np. modlitwy wstawienniczej. Nasz św. Papież Jan Paweł II był wielkim fanem "oazy" i przyjacielem jej założyciela ojca Franciszka Blachnickiego i odwiedzał oazowiczów podczas wakacyjnych rekolekcji w Krościenku.